„Świat widziany przez różowe okulary“- świętujemy pierwszy dzień wiosny.

Z okazji powitania kalendarzowej wiosny uczniowie naszej szkoły założyli kolorowe ubrania i okulary przeciwsłoneczne. W opinii uczniów świat widziany w wesołych barwach wydawał się bardziej optymistyczny i weselszy, niż zazwyczaj.

Klasa III c zaprosiła z kolei na inscenizację, w której grono reporterów i poszukiwaczy wiosny ruszyło na róże szlaki, żeby odnaleźć jej oznaki. Zazielenił się świat, eksplodował kolorami. Z dalekich krain na pola i łąki przyleciały ptaki, zakwitły pierwsze wiosenne kwiaty, których nazwy odgadywali zafascynowani widzowie. Stary niedźwiedź wylazł z gawry nieco poirytowany, postraszył maluchy dookoła, zatańczył z reporterami na polanie i ruszył na żer, ale Pani Wiosny nadal nikt nie spotkał...

Chcąc przegonić ponurą Zimę, dzielni aktorzy w barwnym korowodzie z Marzanną i gaikiem wysłali ją na falach rąk za siódmy las, a widzowie zapoznali się z tradycją pożegnania zimy i powitania wiosny w dniu, który co roku przypada 21 marca.

Wśród radosnych śpiewów i skocznych tańców pojawiła się Piękna Pani. Ukoronowana przez miesiące kwiatami, zajrzała we wszystkie zakątki i rozpoczęła wiosenne porządki. „Rozglądaj się więc wokół, szeroko otwórz oczy. Wszak świat się wiosną zmienia i wnet cię zauroczy“- recytowali uczniowie IIIc . I zauroczył. Kunsztowną prezentacją, paletą barwnych dekoracji, świetną zabawą i zapachem żywych żonkili, które każda klasa otrzymała w prezencie na powitanie wiosny.