Dzień Ziemi

22 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Dzień Ziemi. Wszyscy ludzie – przyjaciele Ziemi – podejmują różne działania, które mają sprawić, by nasza planeta stała się piękniejsza, zdrowsza i bezpieczniejsza dla wszystkich.

Po raz pierwszy obchodzono Dzień Ziemi w Stanach Zjednoczonych 22 kwietnia 1970 roku. W ten sposób ludzie chcieli wyrazić protest przeciwko dalszemu niszczeniu otaczającego nas środowiska. Dziś jest to święto międzynarodowe. Ludzie na całym świecie łączą się w obronie największego wspólnego dobra - domu całej ludzkości - planety Ziemi, której grozi zagłada ze strony człowieka.
W Polsce obchodzimy Dzień Ziemi od 1990 roku. W naszej szkole to święto także na stałe zostało wpisane do kalendarza imprez i uroczystości. W tym roku 26 kwietnia klasa 3 f pod kierunkiem Aleksandry Świerczyńskiej przygotowała apel, podczas którego uczniowie zachęcali nas poprzez treści zawarte w wierszach i piosenkach do tego, by każdy z nas pomyślał, co może zrobić w swoim najbliższym środowisku, aby ulżyć Ziemi i zaprzyjaźnić się z nią. Czasem wystarczy segregować odpady, dokręcić kran, zgasić niepotrzebną żarówkę, odnieść do neutralizacji zużyte baterie, aby Ziemia poczuła się zadbana. To od nas zależy jej wygląd za 10 czy 100 lat!