9. Targi Książki dla Dzieci i Młodzieży „DOBRE STRONY”

W dniach 25-27 maja 2018r. w Sali Wielofunkcyjnej Wrocławskiego Centrum Kongresowego przy Hali Stulecia odbyła się 9. edycja Targów Książek dla Dzieci i Młodzieży „DOBRE STRONY”. My odwiedziliśmy to wyjątkowe wydarzenie czytelnicze już pierwszego dnia.

Wycieczkę rozpoczęliśmy od zapoznania się z ofertą ponad dwudziestu wydawnictw. Mogliśmy poznać nowości książkowe, porozmawiać z wydawcami czy zagrać w gry planszowe. W Pawilonie Czterech Kopuł uczestniczyliśmy w nietypowej lekcji muzealnej oraz warsztatach plastycznych. Zastanawialiśmy się, po co istnieje muzeum i co powinno się w nim znajdować. Próbowaliśmy wymyślić muzeum z marzeń i snów, a następnie wypełniliśmy je dziełami sztuki. Obejrzeliśmy także wystawę czasową „Tu strzyka, tam łupie, ale rży. A sumienie kąsa. Tadeusz Brzozowski – inspiracje, konteksty, ślady”. Wypełniając karty pracy, mogliśmy bliżej przyjrzeć się wybranym obrazom malarza, który w latach 60. XX wieku należał do artystycznej czołówki Europy.

Po powrocie do Centrum Kongresowego czekały nas kolejne doznania artystyczne dzięki warsztatom prowadzonym przez Rocha Urbaniaka – autora książki „Papiernik, czyli skąd się biorą opowieści”. Ten niezwykle utalentowany młody twórca zabrał nas w cudowną podróż do magicznego świata swoich opowieści i zainspirował do stworzenia ilustracji do opowiadania „Kroczący Cyrk”. W efekcie powstało wiele ciekawych obrazów, którym krakowski artysta nie żałował pochwał, starając się dostrzec w każdej pracy coś wyjątkowego. Po spotkaniu Roch Urbaniak podpisywał swoje książki na stoisku wydawnictwa TADAM.  Mogliśmy zdobyć nie tylko autograf autora, ale i podwójną dedykację – oprócz tekstu w każdej książce pojawiały się bowiem przepiękne rysunki.
Pełni wrażeń wracaliśmy do Oławy, nie mając wątpliwości, że za rok znowu odwiedzimy Wrocław, by wziąć udział w kolejnej edycji „DOBRYCH STRON”.