XIX Międzyszkolny Konkurs Ekologiczny

30.03.2014r. w siedzibie PODN w Oławie odbył się XIX Międzyszkolny Konkurs Ekologiczny pod hasłem ”Osobliwości przyrodnicze województwa dolnośląskiego”. Międzyszkolny Konkurs Ekologiczny był w naszej szkole poprzedzony szkolnymi eliminacjami, w których wzięło udział 36 osób z klas 4-6. Na podstawie wyników testu do eliminacji międzyszkolnych zakwalifikowały się dwa trzyosobowe zespoły, które reprezentowały Szkołę Podstawową
nr 8. Test do eliminacji szkolnych przygotowała Pani Ewa Dziądziak.

Podczas Międzyszkolnego Konkursu Ekologicznego rywalizowały między sobą trzyosobowe grupy ze szkół podstawowych w Oławie. Ze Szkoły Podstawowej nr 2, Szkoły Podstawowej nr 5 i Szkoły Podstawowej nr 8 były po dwa zespoły, ze Szkoły Podstawowej nr 4 jeden zespół. Wszystkie zespoły odpowiadały na siedem zadań otwartych. Uczniowie musieli wykazać się wiedzą i umiejętnościami na temat roli lasów w przyrodzie, wpływu działalności człowieka na stan środowiska naturalnego, posługiwania się mapą z okolicy Ślężańskiego Parku Krajobrazowego. Rozpoznawali gatunki roślin i zwierząt oraz osobliwości przyrodnicze w Parkach Narodowych występujących na terenie Dolnego Śląska. Zadania na Międzyszkolny Konkurs Ekologiczny przygotowała Pani Edyta Jakubowska.

I miejsce zajął zespół ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Oławie, II i III miejsce zajęły dwa zespoły uczniów z naszej szkoły.

II miejsce drużynowo zajęli:

Aleksandra Golasz, kl, 4d, Maja Kaczmarek, kl. 6c, Jan Wilgosz, kl. 5c.

III miejsce drużynowo zajęli:

Jadwiga Beń, kl. 6c, Igor Różalski, kl. 5b, Oliwia Stolarczyk, kl. 6a

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!