14 września główną rolę w naszej szkole pełniła KROPKA.

Rzeczy małe maciupeńkie mogą bardzo ważne być

Dajmy na to… taka kropka - jakże trudno bez niej żyć

Nikt by listu nie napisał, książek by nie było też

Wyobraźcie sobie książkę w której nie ma zdań… gdzie sens?

Taka kropka takie nic, a potrzebna jest na świecie,

Ludzie!! z takich kropek cały świat się składa przecież

Głupio bez niej by wyglądał i pytajnik i wykrzyknik już nie mówiąc o biedronce i muchomor byłby brzydki też.

A bez kropki proszę państwa nie da się naprawdę żyć.

Książeczka The Dot Petr Reynoldsa opowiada o kropce, która zmieniła świat małej Vashti, albo o Vashti, która dzięki kropce uwierzyła w siebie. Książka została przetłumaczona na ponad dwadzieścia języków oraz wydana alfabetem Braille’a.  Napisana jest bardzo oszczędnie, znakomite rysunki pozwalają nawet małym dzieciom, które nie potrafią czytać polubić dziewczynkę, główną bohaterkę utworu.

Kropka z książeczki o Vashti stała się pretekstem do zorganizowania wielkiej światowej akcji – Międzynarodowego Dnia Kropki. Od sześciu lat 15 września obchodzi się International Dot Day. Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy.

Od piątego września uczniowie:

• Liczyli i malowali kropki, i, okleili kropkami nie tylko siebie, ale i koleżanki i kolegów.
  • Na lekcjach wychowawczych obejrzeli film o Vashti, nieśmiałej dziewczynce, która dzięki kropce uwierzyła w siebie, .
  • Znali swoje mocne strony, wiedzą jak i gdzie rozwijać swoje talenty.
  • Na zajęciach plastycznych wyczarowywali piękne obrazy z kropek. Nagrodzone prace zostały wywieszone na tablicach .
  • Na lekcjach języka polskiego piali listy do Vasthi.
  • Na lekcjach matematyki układali zadania .. z kropką w tle .