Tydzień języków obcych

Tydzień języków obcych - January 2019 (7-11 stycznia)

W tym czasie języki obce stały się dla nas mniej obce. Każdego dnia czekały na nas nowe atrakcje i wyzwania. Oj, działo się, działo …

Począwszy od poniedziałku, spacerując po szkolnych korytarzach, mogliśmy  zobaczyć  nazwy klasopracowni umieszczone na ich  drzwiach w językach: angielskim, niemieckim oraz ukraińskim. Ponadto  uczyliśmy się słownictwa oraz zwrotów, zerkając na  szkolne ściany.

We wtorek odbył się konkurs X-Factor – school edition. Zwyciężczynią została uczennica klasy 6C – Karolina Smolińska. BRAVO !!!

Środa to dzień międzyklasowych rywalizacji - Quiz for classes 4-6 in the gym – do konkurencji przystąpili osobno uczniowie klas 4, 5 oraz 6.

Czwartek był aktywny i bogaty w wydarzenia. Oto one:

- w czasie przerw odbył się Quiz for classes 4-6 in the corridor (łącznik AB) indywidualny – losowanie pytania i cukierek nagroda za prawidłową odpowiedź

- uczniowie  z klas 6C oraz 6D poprowadzili English lessons  w oddziałach przedszkolnych, zerówkach oraz klasach 1-3

- oglądaliśmy kreskówki w językach: anielskim i niemieckim.

A w piątek czekało na nas językowe i muzyczne show - „Zwiedzamy Europę autostopem, czyli europejskie degustacje”.

Uczniowie realizowali indywidualne projekty plastyczne  w języku angielskim oraz w języku niemieckim: „I like English because…, „I love English because …”, „Ich liebe Deutch …”, „Ich lerne Deutch …” oraz klasowe projekty na temat wylosowanego wcześniej kraju.  W czasie lekcji uczyliśmy się piosenek „It’s a small world” oraz „Hallo Kinder, hallo laute”, które zaśpiewaliśmy uroczyście w czasie apelu.

Te wszystkie atrakcje przygotowali nauczyciele języków obcych. Do miłego zobaczenia za rok.     :-)