Środa, 2021-01-20

Imieniny: Fabioli, Miły

Wybory do Samorządu Uczniowskiego

W dniach od 30 września do 4 października odbyły się szkolne wybory do Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2019/2020.

Każdy uczeń klas 4-6 oraz każdy nauczyciel uczący w szkole mógł oddać swój głos poprzez platformę Fronter. Frekwencja była bardzo wysoka, bo na 340 osób uprawnionych do głosowania swe głosy oddało 339.  Do Samorządu Uczniowskiego mogły startować po 3 osoby z każdej klasy. Kampania wyborcza była bardzo ciekawa, kandydaci przedstawiali swoje sylwetki na wyborczych plakatach. Ostatecznie do Samorządu Uczniowskiego dostało się 16 osób. Trzy najwyższe wyniki uzyskali: Szczepan Wilgosz, Zuzanna Bartoszek i Michał Kościuk, którzy stanowią prezydium Samorządu Uczniowskiego. Opiekunką SU została pani Justyna Kłeczek.  Odbyło się już pierwsze spotkanie nowych członków SU, na którym utworzono roczny plan pracy.

Justyna Kłeczek