Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia to akcja edukacyjna, która odbyła się 4 października 2019 roku w całej Polsce. Miała ona na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia.

Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli ją zapomnieć, mieli okazję nadrobić te zaległości. Natomiast dorośli – mogli popisać się doskonałą znajomością trudnych przypadków tabliczki mnożenia podczas… egzaminów! Celem akcji było propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Miała ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Natomiast dorośli mogli dać przykład dzieciom – pokazując swoją świetną znajomość trudnych przypadków mnożenia.

Projekt był realizowany od 23 września do 4 października 2019 r.

W projekcie brały udział klasy III-VI oraz nauczyciele.

W ramach akcji odbyły się:

• zajęcia z piłkami EDUBAL (tabliczka mnożenia) w klasach III na lekcjach wychowania fizycznego,
  • nauczyciele języka angielskiego i języka  niemieckiego uczyli dzieci tabliczki mnożenia w języku angielskim i niemieckim,
  • na zajęciach komputerowych dzieci wykonywały filmy z działaniami z tabliczki mnożenia,
  • na lekcjach matematyki dzieci rozwiązywały zadania tekstowe z wykorzystaniem tabliczki mnożenia oraz kolejności wykonywania działań,
  • uczniowie wraz z nauczycielami udekorowali korytarze szkolne w działania związane z tabliczką mnożenia,
  • 4 października 2019 r. patrole złożone z wybranych uczniów sprawdzały znajomość tabliczki mnożenia wśród uczniów, nauczycieli, rodziców,
  • 4 października 2019 r. w sali gimnastycznej odbył się mecz matematyczno-sportowy. Uczniowie oprócz konkurencji sportowych zmagali się również  z tabliczką mnożenia. W grupie klas trzecich zwyciężyła klasa 3a, w klasach czwartych wygrała klasa 4c, w klasach piątych  5b, a w klasach szóstych klasa 6a. Wszyscy uczniowie klas 3-6 zostali obdarowani słodkim upominkiem ufundowanym przez Radę Rodziców naszej szkoły.