Środa, 2021-01-20

Imieniny: Fabioli, Miły

V Forum Samorządów Uczniowskich

29 listopada 2019 r. w Szkole Podstawowej nr 1 odbyło się V Forum Samorządów Uczniowskich wszystkich oławskich szkół podstawowych.

Tegoroczne hasło spotkania to: ,,Dziecko wobec prawa”. Na spotkanie zaproszono radców prawnych z Okręgowej Izby Radców Prawnych we Wrocławiu, panią oficer prasową oławskiej Policji – podinsp. Alicję Jędo, a także panią wiceburmistrz Małgorzatę Pasierbowicz oraz panią Dyrektor Zespołu Obsługi Szkół i Placówek Oświatowo-Wychowawczych w Oławie – Dorotę Miszczak. Oprócz bardzo ciekawych warsztatów z paniami radczyniami prawnymi oraz wykładów zaproszonych gości nasz samorząd prezentował wykonane przez siebie zadanie (przeprowadzenie gry ruchowej i integracyjnej dla większej grupy). Później mieliśmy okazję napisać wspólnie listy w ramach akcji Amnesty International. Po pysznej przerwie herbacianej udaliśmy się do Sądu Rejonowego w Oławie, gdzie mieliśmy niebywałą okazję uczestniczyć w prawdziwej sądowej rozprawie oraz porozmawiać z panią sędzią.  Uczestnictwo w tym forum pozostanie nam w pamięci na bardzo długo.

Justyna Kłeczek