Środa, 2021-01-20

Imieniny: Fabioli, Miły

Zbiórka na rzecz UNICEF-u

W ramach projektu ,,Mam prawo do…” 30 stycznia Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem i wychowawcami klas 4-6 zorganizował sprzedaż przedmiotów używanych, z których dochód przeznaczony był na rzecz UNICEF-u.

Wszystkie oddziały klas 4-6 bardzo skrupulatnie się do tego wydarzenia przygotowały. Na kiermaszu można było znaleźć: książki, maskotki, zabawki, płyty cd, audiobooki, gry komputerowe i wiele innych rozmaitości. Rzeczy można było nabyć podczas przerw, po zakończonych lekcjach oraz przed i po zebraniu wychowawców z rodzicami. Dzięki hojności uczniów i rodziców udało nam się zebrać ponad 4523 zł. Po zebraniu Samorządu Uczniowskiego z opiekunem ustalono, że 1000 zł z zebranej kwoty przekazujemy na leczenie malutkiej Tosi Wiśniewskiej cierpiącej na SMA, która potrzebuje 9 milionów złotych  na lek, który ją uzdrowi. Dziewczynka pochodzi z Oleśnicy.

Justyna Kłeczek