Kreatywnie w ósemce

Uczniowie klas trzecich z naszej szkoły biorą udział w światowym projekcie Destination Imagination, którego zamysłem jest rozwijanie kreatywności dzieci i młodzieży. Udział w tymże przedsięwzięciu umożliwiła dzieciom Rada Rodziców, finansując konieczną opłatę. Pod opieką trenera, Agnieszki Skorupińskiej, członkowie drużyny przygotowują się do wzięcia udziału w polskiej edycji Olimpiady Kreatywności, która w Polsce odbywa się już po raz 15.

Jubileuszowa Olimpiada odbędzie się 23-25.03. we Wrocławiu w Hali Stulecia. Nasza drużyna kreatywnych pod nazwą Migotki pracuje nad wyzwaniem konstrukcyjnym, w ramach którego musi skonstruować most o określonych przez organizatorów parametrach. Poza tym trzeba przygotować historię, w której ów most będzie wykorzystany i zaprezentować ją w formie inscenizacji. Zadanie, którego podjęły się dziewczynki z drużyny, realizowane jest bez najmniejszego udziału osób z zewnątrz.

Aby w pełni wykorzystać potencjał kreatywności drzemiący w dzieciach, są one przygotowywane przez trenera poprzez „wyzwania na już”, w ramach których szukają niestandardowych rozwiązań standardowych zadań.

Aby przygotować się do swojej roli jak najlepiej, członkinie naszej drużyny wzięły udział w „Kreatywnej Nocce” zorganizowanej przez trenerkę Agnieszkę Skorupińską, a odbyła się ona z udziałem zaprzyjaźnionych drużyn kreatywnych z Brzegu, które w Olimpiadzie brały udział już kilkakrotnie i z Marcinkowic, które na olimpiadzie debiutują podobnie jak nasze Migotki.

Wspomniana nocka odbyła się w gościnnej Szkole Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Marcinkowicach. Podczas spotkania odbyły się zajęcia integrujące drużyny, rozmowy pozwalające czerpać z doświadczeń drużyn mających na swoim koncie udział w olimpiadzie oraz praca nad wyzwaniem drużynowym.

Teraz pozostaje tylko intensywnie pracować nad wyzwaniem drużynowym, aby jak najlepiej wypaść podczas Olimpiady Kreatywności.