Międzyszkolny Konkurs Recytatorski

4 lutego 2020 r. odbył się Międzyszkolny Konkurs Recytatorski zorganizowany przez naszą szkołę. W konkursie udział wzięło 20 uczestników klas I-III ze wszystkich szkół podstawowych w Oławie. Przybyłych gości powitała grupa dzieci 6-letnich "gorącą sambą" przygotowaną przez p. Małgorzatę Piszczyńską oraz Chór Muzyczny prowadzony przez p. Justynę Kłeczek.

Komisja konkursowa przyznała punkty zgodnie z regulaminem, biorąc pod uwagę następujące kryteria: dobór repertuaru, dykcję, interpretację oraz ogólne wrażenie.
Laureatami tegorocznego konkursu zostali:
Zofia Golańska - uczennica klasy I Szkoły Podstawowej nr 1, która recytowała wiersz "Żaba" Arkadiusza Łakomiaka,
Karolina Wilgosiewicz z klasy II  SP nr 3 (wiersz "Brudas" Moniki Ziemian)
i Weronika Stecyk - uczennica klasy III SP nr 2, która zaprezentowała wiersz "Dwa jeże" Ludwika Jerzego Kerna.
Wyróżnienia przyznano Walentynie Bochniarz z SP nr 5, Marii Żuławińskiej  z SP nr 4 i Liwii Kłeczek - uczennicy klasy IIIa w SP nr 8.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, a zwycięzcy nagrody książkowe ufundowane przez Urząd Miejski w Oławie.  Gratulujemy.