Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci obchodzimy 2 kwietnia, w dzień urodzin duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena.
Na wybór patrona tego święta miał wpływ fakt, że napisane przez niego baśnie znane są na całym świecie.
Przeczytane po raz pierwszy w dzieciństwie zapadają głęboko w pamięć i zostają z nami przez całe dorosłe życie.

Święto zostało ustanowione w 1967 roku przez Międzynarodową Izbę ds. Książek dla Młodych Ludzi (IBBY) i ma na celu promowanie literatury i grafiki dla młodych czytelników.
W tym roku gospodarzem obchodów jest Słowenia. Przywilejem gospodarza Międzynarodowego Dnia Książek dla Dzieci jest decydowanie o temacie obchodów oraz zaproszenie wybitnego autora, by napisał wiadomość do dzieci z całego świata świata. Autorem tegorocznego listu zatytułowanego Głód słów jest Peter Svetina.

Zachęcamy Was do rodzinnego czytania i obejrzenia prezentacji. Kliknij tutaj >>>>