DZIEŃ DZIECKA

Po naszych przestronnych korytarzach zbyt długo przechadza się cisza. Sale lekcyjne czują się porzucone i niepotrzebne. Książki w bibliotece, pełne wiedzy i najbardziej nieprawdopodobnych historii, zamieniły się w milczące kartki papieru pokryte rzędami znaczków zapisanych drukarską farbą… Szkolny świat bez Was stał się głuchy, pusty i smutny. Zatarły się granice między szkołą a domem, czasem wolnym i pracą… Nie tak miało być! Zupełnie inaczej miał wyglądać Dzień Dziecka. W „Ósemce” od lat był to czas radosnych wyjść, wycieczek, wypraw, zabaw, spotkań ze sportowcami… śmiechu i radości, tymczasem 1 czerwca 2020r. zapisze się w naszej pamięci całkowicie inaczej. Wprawdzie cieszymy się, że wszystko zaczyna wracać do normy, jednak to wciąż nie to samo.

Życzymy więc Wam i sobie, żeby był to jedyny taki rok w naszym życiu i żeby wkrótce na stałe wszystko wróciło na właściwe miejsce. Żebyśmy widzieli nie tylko swoje uśmiechnięte oczy, ale twarze bez maseczek z wyrazem szczerego uśmiechu, żebyśmy nie tylko mogli, ale również chcieli być blisko siebie, wymieniać się uściskami, serdecznymi spojrzeniami i dobrym słowem. Żebyśmy po powrocie do szkoły doceniali to wszystko, co spowszedniało, a  teraz nabrało należnej wartości. Żeby ta nieprawdopodobna lekcja została dobrze zapamiętana i odzywała się echem zawsze, ilekroć  zaczniemy bagatelizować  to, co naprawdę ważne- bezpośredni kontakt z Drugim Człowiekiem.
      Drodzy Uczniowie, z konieczności  spędzicie 1 czerwca bez nas, oby jak najmilej, najprzyjemniej, najpiękniej w Gronie Najbliższych. My w tym Szczególnym Dniu otoczymy Was ciepłymi myślami i serdecznymi życzeniami.
O tym jak dzieciństwo jest piękne, przekonacie się w dorosłym życiu i choć z powodu ostatnich wydarzeń pojawiła się na nim rysa, jesteśmy przekonani, że będziecie je wspominać jako cudowny czas, nawet jeśli nie był zupełnie beztroski.
     Ściskając Was na odległość, przesyłamy serdeczności.

Dyrekcja i Grono Pedagogiczne
                                                                Szkoły Podstawowej nr 8 im. gen. Karola Rolow Miałowskiego