Jesteś tutaj: Start

Witamy na stronie Zespołu Szkolno - Przedszkolnego nr 1
w Oławie

*************

Gmina Miasto Oława realizuje projekt dofinansowany z funduszy europejskich pn. „Wyposażenie pracowni szkół podstawowych i gimnazjów w Oławie”.Realizacja projektu ma na celu poprawę jakości warunków nauczania szkół podstawowych oraz gimnazjów w Oławie, a także zapewnienie rozwoju infrastruktury szkół w zakresie naukprzyrodniczych, matematycznych, cyfrowych oraz specjalistycznych.  >>> pobierz pozostałe informacje

KOMUNIKATY DYREKTORA ZESPOŁU SZKOLNO-PRZEDSZKOLNEGO NR 1
                                                W OŁAWIE

List Dolnośląskiego Kuratora Oświaty
do Dyrektorów i Nauczycieli

Komunikat Dolnośląskiego Kuratora Oświaty

WEWNĘTRZNE PROCEDURY BEZPIECZEŃSTWA W SP NR 8 W OŁAWIE PODCZAS ORGANIZACJI ZAJĘĆ W OKRESIE STANU EPIDEMII WYWOŁANEGO ZAKAŻENIEM WIRUSEM SARS-CoV-2  pobierz <<<

2020-11-27

25 i 26 listopada dzieci z oddziałów przedszkolnych odwiedziły bibliotekę, by świętować Światowy Dzień Pluszowego Misia. Poznały jego historię, dowiedziały się, dlaczego pluszowy miś nosi imię Teddy i co to jest gawra. Rozpoznawały najsławniejsze książkowe i filmowe misie (Kubusia Puchatka, Misia Uszatka, Colargola, Paddingtona, Troskliwie Misie, Gumisie, Baloo, Yogi). Nie zabrakło również radosnych pląsów przy piosence „Gdy poczujesz szczęścia smak” i misiowych opowieści - dzieci wysłuchały fragmentów książek „Przygody pluszowych misiów” oraz „Kuba Niedźwiedź. Historie z gawry”.

Tydzień Życzliwości

2020-11-16

21 listopada przypada Dzień Życzliwości i Pozdrowień.
Ale dlaczego tylko jeden dzień?! Zróbmy tydzień życzliwości, dobroci, miłych słów, prostych gestów.
Samorząd Uczniowski zwraca się do wszystkich uczniów o nadsyłanie zdjęć: może to być zdjęcie rysunku, wiersza, uśmiechu, miłej chwili...
Prace przesyłajcie na adres: justyna.kleczek@sp8-olawa.pl

Pokaż innym jak to się robi!

2020-11-11

W dniu 9 listopada 2020 r. odbyło się przedstawienie teatralne z okazji Święta Odzyskania Niepodległości, które przygotowała grupa 01 wychowania przedszkolnego pod kierunkiem pani Klaudii Zakrzewskiej. Dzieci zaprezentowały wiersze patriotyczne, inscenizację do piosenki pt. „Jestem Polakiem” oraz odśpiewały hymn państwowy.

Pasowanie na ucznia

2020-10-23

23 października br. odbyło się pasowanie pierwszoklasistów na uczniów naszej szkoły. Uroczystość ta wyglądała jednak inaczej niż zazwyczaj, ponieważ ze względu na zagrożenie epidemiczne nie mogli uczestniczyć w niej rodzice dzieci, a jedynie przedstawiciele trójek klasowych. Spotkania odbyły się w dwóch turach, w których wzięły udział po dwie klasy pierwsze wraz z wychowawcami, dyrekcja szkoły, przedstawiciel Rady Rodziców, członkowie prezydium Samorządu Uczniowskiego oraz reprezentacja nauczycieli.

2020-10-14

Dzień Edukacji Narodowej to święto wszystkich tych, którzy uczestniczą w tak ważnym procesie nauczania i wychowania młodych ludzi – nauczycieli, wychowawców, pedagogów, a także pracowników oświaty.(...)
W tym szczególnym dniu jeszcze bardziej uświadamiamy sobie, że praca nauczyciela to coś więcej niż godziny spędzone przy tablicy. To uwaga poświęcona podopiecznym,
a także dbałość o ich ciągły rozwój i bezpieczeństwo. To również dzielenie z uczniami ich sukcesów i porażek, bycie blisko, wspieranie oraz zrozumienie potrzeb.
(fragment listu ministra Dariusza Piontkowskiego z okazji Dnia Edukacji Narodowej).

Festyn charytatywny

2020-10-12

W sobotę 10 października na oławskim Rynku zorganizowano festyn rodzinny na rzecz ucznia naszej szkoły Przemka Standio. Można było kupić domowe ciasta, zjeść pyszną zupę, pomalować twarz w finezyjne wzory, pobawić się z animatorami czy kupić los na loterii fantowej.
Nasza szkolna społeczność także włączyła się w organizację tego przedsięwzięcia. Dziękujemy Uczniom i Rodzicom, którzy przekazali fanty na kiermasz charytatywny.

WIELKA ZBIÓRKA KSIĄŻEK 2020

2020-10-12
W tym roku po raz kolejny włączyliśmy się w Wielką Zbiórkę Książek organizowaną przez fundację Zaczytani.org. W sumie zebraliśmy 701 książek dla młodszych i starszych czytelników, ale ponieważ nie wszystkie spełniły wymogi, ostatecznie przekazaliśmy organizatorom 515 egzemplarzy. Serdecznie dziękujemy wszystkim Darczyńcom oraz Panu Tomaszowi Wilgoszowi, który przewiózł paczki z książkami do magazynu we Wrocławiu.

Mistrzostwa powiatu w sztafetowych biegach przełajowych

2020-10-01

1 października 2020r. nasze zespoły w nagrodę za zwycięstwo w zawodach miejskich reprezentowały Oławę w powiatowych biegach przełajowych. Okazało się, że nie mamy sobie równych. Zarówno dziewczęta jak i chłopcy dobiegli do mety na I miejscu, w tyle zostawiając rywali.

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

2020-09-29

29 września obchodzimy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania.
W związku z tym nauczyciele rozpoczynali wtorkowe lekcje czytaniem fragmentów wybranych książek i artykułów - związanych z tematem lekcji, omawianym działem, ale również z ich własnymi zainteresowaniami (które często, choć nie zawsze, są zbieżne z nauczanym przedmiotem).

Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021

2020-09-01

1 września zabrzmiał pierwszy dzwonek, obwieszczając rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2020/2021. Po niemal półrocznej przerwie wróciliśmy do szkoły w trybie stacjonarnym i mamy nadzieję, że w ten sposób będziemy się uczyć aż do wakacji.