29 września obchodzimy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania.
W związku z tym nauczyciele rozpoczynali wtorkowe lekcje czytaniem fragmentów wybranych książek i artykułów - związanych z tematem lekcji, omawianym działem, ale również z ich własnymi zainteresowaniami (które często, choć nie zawsze, są zbieżne z nauczanym przedmiotem).

Pamiętajcie, że głośne czytanie zaspokaja potrzeby emocjonalne, wspiera rozwój psychiczny, wzbogaca słownictwo, ćwiczy pamięć, poprawia koncentrację i uczy samodzielnego myślenia. Dzięki niemu dorosły buduje więź z dzieckiem, ponieważ odczytywana historia to nie tylko źródło wiedzy, ale także pretekst do wspólnych rozmów o świecie. Zachęcamy zatem dorosłych, by czytali dzieciom nie tylko w ten jeden dzień w roku, ale codziennie - przynajmniej przez kwadrans - i życzymy ciekawych wyborów czytelniczych.