Pasowanie na ucznia

23 października br. odbyło się pasowanie pierwszoklasistów na uczniów naszej szkoły. Uroczystość ta wyglądała jednak inaczej niż zazwyczaj, ponieważ ze względu na zagrożenie epidemiczne nie mogli uczestniczyć w niej rodzice dzieci, a jedynie przedstawiciele trójek klasowych. Spotkania odbyły się w dwóch turach, w których wzięły udział po dwie klasy pierwsze wraz z wychowawcami, dyrekcja szkoły, przedstawiciel Rady Rodziców, członkowie prezydium Samorządu Uczniowskiego oraz reprezentacja nauczycieli.

Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego - Roksana Czekańska - skierowała do młodszych kolegów słowa pełne życzliwości i otuchy:
Kochani Mali Przyjaciele! Od momentu wejścia w szkolne progi tworzycie razem z nami wielką szkolną rodzinę. Wiecie, że w rodzinie każdy obok praw ma także obowiązki, które powinien sumiennie wypełniać. Naszym wspólnym obowiązkiem jest przede wszystkim nauka, do której wdrożą Was nauczyciele i rodzice. My, starsi koledzy, wyciągamy do Was pomocną dłoń. Zawsze możecie skorzystać z naszych rad i pomocy, zwrócić się do nas ze wszystkimi trudnymi sprawami (…) Uśmiechnijcie się, bo w szkole jest przyjemnie, miło i radośnie. (…) Życzymy Wam wspaniałych wyników w nauce i wzorowego zachowania.
Pierwszoklasiści przygotowali piękny program artystyczny - zaśpiewali piosenki pt. ,,Na dobry początek” i ,,Pierwszaczek” oraz śpiewająco zdali egzamin przygotowany przez Samorząd Uczniowski, w którym musieli wykazać się znajomością liczenia, figur geometrycznych, rozwiązać szkolne zagadki i pokazać, że są prawdziwymi patriotami. Przepięknie zaśpiewali szkolny hymn ,,Gospodarze”, po czym złożyli ślubowanie. Panie wicedyrektor - Małgorzata Piszczyńska i Brygida Baranowska - dokonały pasowania, a przedstawiciele klas podpisali pamiątkowe akty. Wszyscy uczniowie otrzymali słowniki ortograficzne ufundowane przez Radę Rodziców oraz dyplomy i słodkie upominki przygotowane przez rodziców.
Życzymy Pierwszoklasistom, by odkrywali swoje pasje i zainteresowania, rozwijali talenty, a nauka była dla nich nieustającą i fascynującą przygodą.