Kalendarium

Środa, 2021-01-20

Imieniny: Fabioli, Miły

Światowy Dzień Pluszowego Misia

25 i 26 listopada dzieci z oddziałów przedszkolnych odwiedziły bibliotekę, by świętować Światowy Dzień Pluszowego Misia. Poznały jego historię, dowiedziały się, dlaczego pluszowy miś nosi imię Teddy i co to jest gawra. Rozpoznawały najsławniejsze książkowe i filmowe misie (Kubusia Puchatka, Misia Uszatka, Colargola, Paddingtona, Troskliwie Misie, Gumisie, Baloo, Yogi). Nie zabrakło również radosnych pląsów przy piosence „Gdy poczujesz szczęścia smak” i misiowych opowieści - dzieci wysłuchały fragmentów książek „Przygody pluszowych misiów” oraz „Kuba Niedźwiedź. Historie z gawry”.

Każdy z nas miał bądź ma swojego ulubionego pluszowego misia, bowiem od ponad stu lat jest to jedna z najpopularniejszych zabawek na świecie. To najlepszy kompan do zabawy, towarzysz podróży, przyjaciel, któremu można powierzyć nawet największe sekrety…
Misie są bohaterami wielu książek i filmów. Najsłynniejszy to oczywiście Kubuś Puchatek, ale dzieci rozpoznały na wystawie również Misia Uszatka, Paddingtona,Yogi, Baloo, Troskliwie Misie czy Gumisie. Wśród pozycji książkowych, które znajdują się w naszej bibliotece, na szczególną uwagę zasługują „Kuba Niedźwiedź. Historie z gawry” Renaty Kijowskiej (pełna zabawnych opowieści, ale i ciekawych informacji o życiu i zwyczajach niedźwiedzi) oraz „Dziadek i niedźwiadek” Łukasza Wierzbickiego - prawdziwa historia niedźwiedzia Wojtka, czworonożnego przyjaciela żołnierzy Armii Andersa, który przebył z nimi cały szlak bojowy i brał udział w bitwie o Monte Cassino.
Z okazji Dnia Pluszowego Misia mamy dla wszystkich dzieci prezent - e-booka pt. „Tosia odkrywa czekoladę”.  pobierz >>>

Galeria

Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie