Jesteś tutaj: Start / Konkursy

Ogólnopolska Olimpiada Kreatywności

2020-06-09

Drużyna kreatywnych Migotek z SP 8 wzięła udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Kreatywności zorganizowanej przez Fundację Destination Imagination Polska, dzięki czemu nasza szkoła otrzymała tytuł Szkoły Kreatywności i Innowacyjności. Destination ImagiNation (DI) jest największym na świecie programem dla dzieci i młodzieży zorientowanym na kreatywne rozwiązywanie problemów. Działa w 42 krajach na sześciu kontynentach, 48 stanach Ameryki Północnej oraz w kanadyjskich prowincjach. Daje możliwość odkrywania i wydobywania niezmierzonych potencjałów dziecięcej wyobraźni. Jest też ekscytującą przygodą, dla tych, którzy chcą rozwijać różne zdolności przydatne na całe życie.

Więcej o: Ogólnopolska Olimpiada Kreatywności

Międzyszkolny Konkurs Recytatorski

2020-02-04

4 lutego 2020 r. odbył się Międzyszkolny Konkurs Recytatorski zorganizowany przez naszą szkołę. W konkursie udział wzięło 20 uczestników klas I-III ze wszystkich szkół podstawowych w Oławie. Przybyłych gości powitała grupa dzieci 6-letnich "gorącą sambą" przygotowaną przez p. Małgorzatę Piszczyńską oraz Chór Muzyczny prowadzony przez p. Justynę Kłeczek.

Więcej o: Międzyszkolny Konkurs Recytatorski

Szkolny konkurs recytatorski

2020-01-30

W dniach 28 i 30 stycznia 2020 r. odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski klas I - III, w którym wzięło udział 24 uczniów.

Więcej o: Szkolny konkurs recytatorski

„Jesteś z nami”

2019-11-27

27 listopada odbyła się XV edycja Miejskiego Konkursu Plastycznego pod hasłem „Jesteś z nami” zorganizowanego przez Zespół ds. Integracji przy Szkole Podstawowej nr  5 w Oławie. Nasze uczennice z sukcesem reprezentowały „Ósemkę” - Daria Dawidowicz z kl. II c zajęła I miejsce w kategorii klas drugich, Maria Sobiecka z kl. I b III miejsce w kategorii klas pierwszych, a Julia Łabowska z kl. III c otrzymała wyróżnienie.

Więcej o: „Jesteś z nami”

„Poezja nie tylko od święta”

2019-11-26

26 listopada odbył się szkolny etap konkursu recytatorskiego dla uczniów klas IV, V i VI. Laureatką konkursu została Pola Brzezicka z klasy 5b, II miejsce zajęła Daria Lichańska (kl. 5b), a miejsce III Antoni Cholajda (kl. 4b).

Więcej o: „Poezja nie tylko od święta”

Harmonogram konkursów i zawodów sportowych w roku szkolnym 2019/2020

2019-09-16

Harmonogram konkursów i zawodów sportowych w roku szkolnym 2019/2020

Więcej o: Harmonogram konkursów i zawodów sportowych w roku szkolnym 2019/2020

The Big Challenge - Innowacyjny konkurs online z obrazem & dźwiękiem

2019-05-17

II Powiatowa Gala Talentów ART – TALENT 2019

2019-04-03

21 marca w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Oławie odbyła się II Powiatowa Gala Talentów ART – TALENT 2019”.

Więcej o: II Powiatowa Gala Talentów ART – TALENT 2019

Konkurs Plastyczny „Gran & the Magic Mineral”

2019-03-20

20 marca 2019 r. dwie uczennice naszej szkoły: Viktoria Słoma z klasy Va i Kira Ekert z klasy Vf, wraz z nauczycielką Elizą Golańską, uczestniczyły w uroczystym ogłoszeniu wyników Konkursu Plastycznego „Gran & the Magic Mineral”, które odbyło się w Sali Sejmiku Województwa Dolnośląskiego.

Więcej o: Konkurs Plastyczny „Gran & the Magic Mineral”

V Międzyszkolny Konkurs Przyrodniczy - etap szkolny

2019-03-26

Dnia 26 marca 2019 roku odbyły się szkolne eliminacje do  V Międzyszkolnego Konkursu Przyrodniczego.

Więcej o: V Międzyszkolny Konkurs Przyrodniczy - etap szkolny