Jesteś tutaj: Start / Biblioteka / Archiwum

„Z zakamarków pamięci i dna szuflady” - wystawa pamiątek rodzinnych

2018-11-30

Prof. Stanisław Nicieja we wstępie do „Kresowej Atlantydy” napisał: „Historię tworzą nie tylko władcy, przywódcy państw i partii czy bogaci oligarchowie. Historię tworzymy wszyscy. Jedni zamykają swe dzieje i dzieła w obrębie swej rodziny, inni w wymiarach swej wsi, miasta czy instytucji, w której pracowali. Wielkiej historii towarzyszy mała. Oprócz dziejów miast i wielkich postaci historycznych związanych z nimi są w niej również historie zwykłych ludzi zatrzymane w anegdocie, w starym zdjęciu, w opowieści późnego wnuka, a także w mitologii rodzinnej, która nadaje dziejom specyficzny wdzięk i aromat.”

Więcej o: „Z zakamarków pamięci i dna szuflady” - wystawa pamiątek rodzinnych

Dzień Głośnego Czytania

2018-11-20

Dzień Głośnego Czytania w Szkole Podstawowej nr 8 w Oławie zorganizowały panie Jadwiga Mzurek (wychowawczyni klasy 2a) i Iwona Mróz (nauczycielka biblioteki).
Świętowali uczniowie klas drugich i trzecich wraz z zaproszonymi gośćmi – przedstawicielami różnych zawodów.

Więcej o: Dzień Głośnego Czytania

„Wszystkie moje mamy” - spotkanie z Renatą Piątkowską

2018-11-16

16 listopada klasa Vf spotkała się w Oddziale Dziecięcym Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej z Renatą Piątkowską - znaną autorką książek dla dzieci oraz lektorką Elżbietą Malwiną Kożurno.

Więcej o: „Wszystkie moje mamy” - spotkanie z Renatą Piątkowską

Spotkanie z Magdaleną Zarębską

2018-11-13

13 listopada w Oddziale Dziecięcym PiMBP w Oławie uczniowie klas trzecich mieli okazję uczestniczyć w spotkaniu z Magdaleną Zarębską, wielokrotnie nagradzaną autorką książek dla dzieci i młodzieży. Spotkanie zostało zorganizowane przez Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Aglomeracji Wrocławskiej w ramach akcji „Rozczytana Aglomeracja”.

Więcej o: Spotkanie z Magdaleną Zarębską

9. Targi Książki dla Dzieci i Młodzieży „DOBRE STRONY”

2018-05-25

W dniach 25-27 maja 2018r. w Sali Wielofunkcyjnej Wrocławskiego Centrum Kongresowego przy Hali Stulecia odbyła się 9. edycja Targów Książek dla Dzieci i Młodzieży „DOBRE STRONY”. My odwiedziliśmy to wyjątkowe wydarzenie czytelnicze już pierwszego dnia.

Więcej o: 9. Targi Książki dla Dzieci i Młodzieży „DOBRE STRONY”

Wielka Zbiórka Książek 2018

2018-05-23

Już po raz trzeci włączyliśmy się w ogólnopolską akcję prowadzoną przez fundację Zaczytani.org, zbierając książki dla MAŁYCH i DUŻYCH Pacjentów!

Więcej o: Wielka Zbiórka Książek 2018

„MIKOŁAJKOWA PAKA DLA DZIECIAKAˮ

2017-12-18

2017-11-30

Nie należy się bać stwierdzenia, że w tym roku obchody Światowego Dnia Pluszowego Misia uczciliśmy godnie. Zbierając bowiem maskotki dla Dzieci z Wrocławskiego Hospicjum, poprosiłyśmy, by to były Misie i one rzeczywiście królowały. Wielkie, średnie, małe, kolorowe, przystrojone, pięknie ubrane, „misiowate”, nawet ręcznie wykonane. A wszystkie puchate, mięciutkie, miluchne, po prostu z duszą. Bo takich właśnie przytulanek, powierników, „płaczoposkramiaczy” trzeba wszystkim dzieciom, a zwłaszcza tym, które dotknęła choroba.

Więcej o: Światowy Dzień Pluszowego Misia

„Pan od angielskiego” - spotkanie z Pawłem Beręsewiczem

2017-11-15

We wtorkowy poranek 14 listopada uczniowie dwóch klas czwartych oraz przedstawiciele Koła Przyjaciół Książki wzięli udział w spotkaniu z pisarzem Pawłem Beręsewiczem.
Było dowcipnie, wesoło, interesująco.

Więcej o: „Pan od angielskiego” - spotkanie z Pawłem Beręsewiczem

PAŹDZIERNIK - MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH

2017-10-31

Już od 17 lat na całym świecie październik obchodzony jest jako Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Celem akcji jest zwrócenie uwagi na ogromną rolę bibliotek w życiu szkoły, w nauce i rozwijaniu zainteresowań czytelniczych dzieci i młodzieży. W tym roku tematem przewodnim święta było hasło “Książka nas łączy”.

Więcej o: PAŹDZIERNIK - MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH