Jesteś tutaj: Start / Samorząd Uczniowski

Skład Samorządu Uczniowskiego 2020/2021:

1. Roksana Czekańska kl. 7c - przewodnicząca
  2. Magdalena Smolińska kl. 6 c - zastępca przewodniczącej
  3. Maciej Ignatowicz kl. 6 e- sekretarz
  4. Hanna Bagińska kl. 5b - skarbnik
  5. Blanka Bartosz kl. 7a
  6. Zuzanna Bartoszek kl. 7b
  7. Michał Kościuk kl. 7d
  8. Katarzyna Lala kl. 7e
  9. Zuzanna Smyk kl. 7a
  10. Zofia Walaś kl. 7e
  11. Szczepan Wilgosz kl. 7f
  12. Pola Brzezicka kl. 6b
  13. Antoni Janus kl. 6d
  14. Alan Maławski kl. 5c
  15. Julia Siuda kl. 5c
  16. Anastazja Szmania kl. 5a
  17. Liwia Kłeczek kl. 4a

Opiekun Samorządu Uczniowskiego: Justyna Kłeczek

Tydzień Życzliwości

2020-11-16

21 listopada przypada Dzień Życzliwości i Pozdrowień.
Ale dlaczego tylko jeden dzień?! Zróbmy tydzień życzliwości, dobroci, miłych słów, prostych gestów.
Samorząd Uczniowski zwraca się do wszystkich uczniów o nadsyłanie zdjęć: może to być zdjęcie rysunku, wiersza, uśmiechu, miłej chwili...
Prace przesyłajcie na adres: justyna.kleczek@sp8-olawa.pl

Pokaż innym jak to się robi!

Więcej o: Tydzień Życzliwości

QUIZ Sprawdź, co wiesz o UNICEF

2020-05-18

W konkursie wiedzy na temat UNICEFu wzięło udział 27 uczniów naszej szkoły. Wyróżniono pierwszych 6 osób (jedno miejsce ex aequo). Wszyscy uczniowie przesłali prawidłowe odpowiedzi i należą im się wielkie brawa. Mamy nadzieję, że udało Wam się poszerzyć wiedzę na temat UNICEFu. Oto lista laureatów:
1. Martyna Koneczny 5d
2. Hanna Bagińska 4b
3. Katarzyna Lala 6e
4. Anastazja Szmania 4a
5. Mateusz Gadomski 5f
5. Wiktor Ćwiertnia 6e

Więcej o: QUIZ Sprawdź, co wiesz o UNICEF

Bal karnawałowy klas starszych

2020-02-06

6 lutego w godzinach popołudniowo-wieczornych odbył się bal karnawałowy klas 4-6 zorganizowany przez szkolny Samorząd Uczniowski. Cel balu był szczytny, zbierano bowiem pieniądze na leczenie Tosi Wiśniewskiej – malutkiej dziewczynki cierpiącej na SMA.

Więcej o: Bal karnawałowy klas starszych

Zbiórka na rzecz UNICEF-u

2020-01-30

W ramach projektu ,,Mam prawo do…” 30 stycznia Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem i wychowawcami klas 4-6 zorganizował sprzedaż przedmiotów używanych, z których dochód przeznaczony był na rzecz UNICEF-u.

Więcej o: Zbiórka na rzecz UNICEF-u

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

2020-01-12

Jak co roku nasza szkoła włączyła się w kwestowanie na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W piątek przed finałem uczennice naszej szkoły w zuchowych mundurkach z 8 Gromady Zuchowej ,,Smerfy” zbierały datki do puszki WOŚP-u.

Więcej o: Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Akcja ,,Mikołajkowa paka dla dzieciaka”

2019-12-16

Samorząd Uczniowski wraz z opiekunką panią Justyną Kłeczek oraz bibliotekarką panią Iwoną Mróz kolejny raz wziął udział w akcji pt. ,,Mikołajkowa paka dla dzieciaka”.

Więcej o: Akcja ,,Mikołajkowa paka dla dzieciaka”

V Forum Samorządów Uczniowskich

2019-11-29

29 listopada 2019 r. w Szkole Podstawowej nr 1 odbyło się V Forum Samorządów Uczniowskich wszystkich oławskich szkół podstawowych.

Więcej o: V Forum Samorządów Uczniowskich

Szkolna dyskoteka

2019-10-29

We wtorkowe popołudnie 29 października 2019 r. Samorząd Uczniowski wraz ze swoim opiekunem, panią Justyną Kłeczek, zorganizował dyskotekę dla uczniów klas 4-6 z naszej szkoły. Oprócz dobrowolnej wpłaty na rzecz naszego szkolnego kolegi Tomka Pityńskiego, walczącego z bardzo ciężką chorobą, można było również kupić napoje i wodę. Muzykę zapewnił nam niezawodny Grzegorz Piotrowski. Młodzież bawiła się świetnie. Dodatkowo na najbardziej aktywnie tańczących i wytrwałych czekały nagrody ufundowane przez oławski ZWiK. Podczas imprezy udało nam się zebrać ponad 2000 złotych.

Justyna Kłeczek

Więcej o: Szkolna dyskoteka

Wybory do Samorządu Uczniowskiego

2019-10-04

W dniach od 30 września do 4 października odbyły się szkolne wybory do Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2019/2020.

Więcej o: Wybory do Samorządu Uczniowskiego

IV Forum Samorządów Uczniowskich Szkół Podstawowych

2018-11-30
30.11.2018 r. odbyło się IV Forum Samorządów Uczniowskich Szkół Podstawowych. Organizatorem imprezy, jak co roku, była SP nr 1. Spotkanie rozpoczęło się odczytaniem listu napisanego przez Rzecznika Praw Dziecka - Pana Marka Michalaka. Następnie każdy samorząd zaprezentował efekty swojej pracy w ubiegłym roku szkolnym. Po przerwie i poczęstunku przedstawiciele samorządów wzięli udział w grach i zabawach z różnych krajów Europy.

Sekretarz SU Adam Miłosz

Więcej o: IV Forum Samorządów Uczniowskich Szkół Podstawowych