Czwartkowe czytanie

„Kto czyta książki, żyje podwójnie”/Umberto Eco/

„Czwartkowe czytanie” to akcja, którą biblioteka szkolna prowadzi od jedenastu lat.

Spotykamy się z uczniami klas I-III w świetlicy szkolnej, a z  dziećmi z oddziałów przedszkolnych w bibliotece, aby przybliżyć im ciekawe, zabawne i wartościowe utwory literackie. Nasze spotkania są również okazją do rozmów na ważne tematy, dzięki czemu dzieci uczą się myślenia, rozwijają swoje umiejętności językowe, doskonalą pamięć i wyobraźnię, poszerzają wiedzę i lepiej się rozwijają.
Zachęcamy rodziców, dziadków, opiekunów i nauczycieli, aby wspólnie z nami wprowadzali dzieci w tajemniczy świat opowieści.

Chodzi zresztą nie tylko o kolejną przeczytaną książkę, ale o wspólnie spędzony czas, budowanie więzi i zaufania, możliwość pytań i rozmowy.

Głośne czytanie dzieciom to znakomita metoda wychowawcza
i najlepsza inwestycja w przyszłość dziecka!

Zachęcamy również do odwiedzenia strony Fundacji ABCXXI
„Cała Polska czyta dzieciom”  http://www.cpcd.pl/