Jesteś tutaj: Start / Wydarzenia

2020-11-11

W dniu 9 listopada 2020 r. odbyło się przedstawienie teatralne z okazji Święta Odzyskania Niepodległości, które przygotowała grupa 01 wychowania przedszkolnego pod kierunkiem pani Klaudii Zakrzewskiej. Dzieci zaprezentowały wiersze patriotyczne, inscenizację do piosenki pt. „Jestem Polakiem” oraz odśpiewały hymn państwowy.

Więcej o: Święto Niepodległości

Pasowanie na ucznia

2020-10-23

23 października br. odbyło się pasowanie pierwszoklasistów na uczniów naszej szkoły. Uroczystość ta wyglądała jednak inaczej niż zazwyczaj, ponieważ ze względu na zagrożenie epidemiczne nie mogli uczestniczyć w niej rodzice dzieci, a jedynie przedstawiciele trójek klasowych. Spotkania odbyły się w dwóch turach, w których wzięły udział po dwie klasy pierwsze wraz z wychowawcami, dyrekcja szkoły, przedstawiciel Rady Rodziców, członkowie prezydium Samorządu Uczniowskiego oraz reprezentacja nauczycieli.

Więcej o: Pasowanie na ucznia

2020-10-14

Dzień Edukacji Narodowej to święto wszystkich tych, którzy uczestniczą w tak ważnym procesie nauczania i wychowania młodych ludzi – nauczycieli, wychowawców, pedagogów, a także pracowników oświaty.(...)
W tym szczególnym dniu jeszcze bardziej uświadamiamy sobie, że praca nauczyciela to coś więcej niż godziny spędzone przy tablicy. To uwaga poświęcona podopiecznym,
a także dbałość o ich ciągły rozwój i bezpieczeństwo. To również dzielenie z uczniami ich sukcesów i porażek, bycie blisko, wspieranie oraz zrozumienie potrzeb.
(fragment listu ministra Dariusza Piontkowskiego z okazji Dnia Edukacji Narodowej).

Więcej o: Dzień Edukacji Narodowej

Festyn charytatywny

2020-10-12

W sobotę 10 października na oławskim Rynku zorganizowano festyn rodzinny na rzecz ucznia naszej szkoły Przemka Standio. Można było kupić domowe ciasta, zjeść pyszną zupę, pomalować twarz w finezyjne wzory, pobawić się z animatorami czy kupić los na loterii fantowej.
Nasza szkolna społeczność także włączyła się w organizację tego przedsięwzięcia. Dziękujemy Uczniom i Rodzicom, którzy przekazali fanty na kiermasz charytatywny.

Więcej o: Festyn charytatywny

Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021

2020-09-01

1 września zabrzmiał pierwszy dzwonek, obwieszczając rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2020/2021. Po niemal półrocznej przerwie wróciliśmy do szkoły w trybie stacjonarnym i mamy nadzieję, że w ten sposób będziemy się uczyć aż do wakacji.

Więcej o: Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021

Zakończenie roku szkolnego 2019/2020

2020-06-26

Uroczystość zakończenia roku szkolnego w tym roku przebiegła zupełnie nietypowo ze względu na sytuację epidemiologiczną w naszym kraju. Wprawdzie po ponad trzech miesiącach mogliśmy się spotkać w szkole, ale były to spotkania kameralne, z ograniczeniami  sanitarnymi – uczniowie poszczególnych klas odbierali świadectwa i nagrody za wysokie wyniki w nauce, osiągnięcia sportowe i zwycięstwo w konkursach, zachowując odpowiednie odstępy i w maseczkach na twarzach.

Więcej o: Zakończenie roku szkolnego 2019/2020

DZIEŃ DZIECKA

2020-06-01

Po naszych przestronnych korytarzach zbyt długo przechadza się cisza. Sale lekcyjne czują się porzucone i niepotrzebne. Książki w bibliotece, pełne wiedzy i najbardziej nieprawdopodobnych historii, zamieniły się w milczące kartki papieru pokryte rzędami znaczków zapisanych drukarską farbą… Szkolny świat bez Was stał się głuchy, pusty i smutny. Zatarły się granice między szkołą a domem, czasem wolnym i pracą… Nie tak miało być! Zupełnie inaczej miał wyglądać Dzień Dziecka. W „Ósemce” od lat był to czas radosnych wyjść, wycieczek, wypraw, zabaw, spotkań ze sportowcami… śmiechu i radości, tymczasem 1 czerwca 2020r. zapisze się w naszej pamięci całkowicie inaczej. Wprawdzie cieszymy się, że wszystko zaczyna wracać do normy, jednak to wciąż nie to samo.

Więcej o: DZIEŃ DZIECKA

ROK ŚWIĘTEGO JANA PAWŁA II

2020-05-18

Rok 2020 został ogłoszony Rokiem św. Jana Pawła II.
2 kwietnia obchodziliśmy 15. rocznicę śmierci, a 18 maja 100. rocznicę urodzin papieża.
Z tej okazji mamy dla Was PLAKAT INTERAKTYWNY, dwie prezentacje przygotowane przez redakcję miesięcznika "Biblioteka w Szkole" oraz prace, które stworzyli uczniowie naszej szkoły (znajdziecie je w plikach do pobrania).
Jan Paweł II do młodzieży -  podstawowe informacje na temat papieża oraz cytaty kilku przesłań dla młodych ludzi.
Jan Paweł II - kalendarium - bardziej szczegółowy zapis życia.

Więcej o: ROK ŚWIĘTEGO JANA PAWŁA II

MAJOWE ŚWIĘTA

2020-04-30
Zapraszamy na KRÓTKĄ LEKCJĘ HISTORII poświęconą Konstytucji 3 maja, przygotowaną przez Muzeum Pana Tadeusza we Wrocławiu.
Starsi uczniowie mogą również obejrzeć PREZENTACJĘ na ten temat, a dla młodszych mamy kolorowanki, puzzle i krzyżówkę oraz wiele innych ciekawostek, które znajdziecie pod hasłem PATRIOTYZM. Z zamieszczonych poniżej plakatów dowiecie się, jak  dbać o nasze symbole narodowe (godło, hymn i flagę).
Więcej o: MAJOWE ŚWIĘTA

Kreatywnie w ósemce

2020-01-25

Uczniowie klas trzecich z naszej szkoły biorą udział w światowym projekcie Destination Imagination, którego zamysłem jest rozwijanie kreatywności dzieci i młodzieży. Udział w tymże przedsięwzięciu umożliwiła dzieciom Rada Rodziców, finansując konieczną opłatę. Pod opieką trenera, Agnieszki Skorupińskiej, członkowie drużyny przygotowują się do wzięcia udziału w polskiej edycji Olimpiady Kreatywności, która w Polsce odbywa się już po raz 15.

Więcej o: Kreatywnie w ósemce