Książki naszych marzeń

W roku szkolnym 2015/2016 przystąpiliśmy do programu MEN "Książki naszych marzeń", którego celem jest promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz rozwijanie kompetencji i zainteresowań młodych czytelników. Za pieniądze otrzymane w ramach programu zakupiliśmy 111 nowych książek.

Lista tytułów

2016-02-15

Większość tytułów została wybrana przez uczniów w  demokratycznym głosowaniu podczas Ogólnopolskich Wyborów Książek, przeprowadzonych w marcu 2015 r. Są to pozycje, którymi dzieci są rzeczywiście zainteresowane, bliskie ich doświadczeniom w poznawaniu i rozumieniu świata oraz inspirujące do twórczego działania.

Więcej o: Lista tytułów

Reklamy książek

2016-05-23

Uczniowie klas piątych i szóstych wykonali reklamy swioich ulubionych książek, wykorzystując aplikacje internetowe i programy komputerowe.

Więcej o: Reklamy książek

Lapbooki

2016-05-23

Lapbooki – interaktywne książeczki – są popularne w USA i innych krajach anglojęzycznych.
Członkowie Koła Przyjaciół Książki zaprezentowali w ten oryginalny sposób swoje zainteresowania oraz ulubione książki.

Więcej o: Lapbooki

Wystawa plakatów

2016-09-19

Uczniowie klas drugich i trzecich wykonali plakaty pod hasłem "Co czyta, co poleca nasza klasa". Wystawę prac można było oglądać na łączniku od 13 czerwca do połowy września br.

Więcej o: Wystawa plakatów