Mistrzowie ortografii

W Powiatowym Ośrodku Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej i Doradztwa Metodycznego w Oławie w dniach od 16 do 22 października 2023 roku odbywał się pod hasłem: „Talent i praca – to się opłaca!” XV Ogólnopolski Tydzień Kariery organizowany przez doradców zawodowych. Jest to coroczne działanie mające na celu inspirowanie ogólnopolskich i lokalnych inicjatyw na rzecz rozwoju poradnictwa zawodowego – wspieranie edukacji, zawodu, pracy i kariery.

POPPPiDM w Oławie zaproponował różnorodne działania skierowane do dzieci i młodzieży szkół podstawowych i ponadpodstawowych. M. in. zaprosił ich do udziału w XIX edycji obchodów Europejskiego Tygodnia Świadomości Dysleksji organizowanego w dniach 2.10.2023 – 6.10.2022 roku. Patronat nad kolejną edycją ETŚD przyjął Starosta Powiatu Oławskiego, zaś organizatorem i koordynatorem przedsięwzięcia oraz konkursu została wicedyrektor Powiatowego Ośrodka Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej i Doradztwa Metodycznego w Oławie Pani Halina Pawińska.

W powiatowym konkursie „I ty możesz zostać Mistrzem Ortografii” pod hasłem „Uczeń z dysleksją w cyfrowym świecie” wzięli udział uczniowie klas IV – VIII. Tematyka konkursu brzmiała: „Ja i moja sieć”. Konkurs miał formę literacką. Regulamin konkursu przewidywał wykazanie się przez uczestników znajomością reguł poprawnego pisania i stosowania ich w praktyce, stwarzał możliwość wyrażania ekspresji twórczej inspirowanej własnymi doświadczeniami związanymi
w pokonywaniu problemów w nauce czytania, pisania, w nauce matematyki.

Dnia 8 grudnia 2023 roku w siedzibie oławskiego POPPPiDM odbyła się uroczysta gala, na której uczniom wręczono nagrody i dyplomy pamiątkowe.

Nasza Szkoła może poszczycić się dwoma laureatami konkursu – byli to uczniowie klasy VIII b: Kacper Lange (II miejsce) oraz Marcel Biliński (III miejsce).

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.