Międzyszkolny Konkurs Recytatorski

Od kilkunastu lat w naszej szkole odbywa się Międzyszkolny Konkurs Recytatorski. W tym roku 14 marca również spotkali się uczniowie klas I-III z oławskich szkół , aby wziąć udział w tak ważnym wydarzeniu.

Wszystkich przybyłych nauczycieli i uczniów powitały pani dyrektor Małgorzata Piszczyńska oraz pani wicedyrektor Małgorzata Siwiak. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Liliana Gorczakowska z klasy1 d, Joanna Bzowa z klasy 2 b oraz Natalia Pietryga z klasy 3c.
Swoimi umiejętnościami recytatorskimi pochwaliło się ponad 20 młodych recytatorów ze szkół naszego miasta, a więc emocji było wiele. Ocenie podlegały: dobór repertuaru, dykcja, interpretacja i ogólne wrażenie. Po zaprezentowaniu się wszystkich uczestników, przewodnicząca komisji pani wicedyrektor Iwona Mróz ogłosiła wyniki konkursu. A oto jak się one przedstawiały:

Klasy pierwsze:
I miejsce- Liliana Gorczakowska – SP 8
II miejsce- Wioletta Piasecka – SP 5
III miejsce – Nikola Zimon SP 2

Klasy drugie:
I miejsce- Joanna Świerk - SP 4
II miejsce - Zuzanna Kiec- SP 3
III miejsce – Zofia Żabińska – SP 6

Klasy trzecie:
I miejsce- Natalia Pietryga – SP 8
II miejsce- Patrycja Borucka – SP 6
III miejsce – Zofia Kucyniak – SP 3

Po ogłoszeniu wyników wszyscy uczestnicy Międzyszkolnego Konkursu otrzymali dyplomy i nagrody ufundowane przez Urząd Miejski w Oławie.
Nad organizacją wydarzenia czuwały panie: Edyta Jarkiewicz, Agnieszka Sawicka, Małgorzata Zadeberna i Aneta Obręcka.