I Międzyszkolny Interdyscyplinarny Konkurs Biologiczno – Chemiczny

24 kwietnia 2024 roku odbył się w naszej szkole I Międzyszkolny Interdyscyplinarny Konkurs Biologiczno – Chemiczny pod hasłem: „Była sobie woda…”. Wzięli w nim udział uczniowie klas VII i VIII oławskich szkół podstawowych.

Celami konkursu były: popularyzacja nauk ścisłych z dziedziny biologii i chemii oraz rozwijanie wśród uczniów zainteresowania naukami przyrodniczymi. Młodzież, biorąc udział w konkursie, uczyła się działać zespołowo, kształtować zasady zdrowej rywalizacji, dostrzegać związki pomiędzy chemią a biologią, wykorzystywać wiedzę w działaniu, rozwiązywać problemy biologiczno - chemiczne, wnioskować podczas wykonywania doświadczeń.

Konkurs przebiegał dwuetapowo:

I etap – w szkołach zgłoszonych do konkursu odbywały się eliminacje w celu wyłonienia jednej trzyosobowej drużyny.

II etap – zespoły reprezentujące szkoły wykonywały zadania przy wylosowanych stanowiskach, które były oceniane na podstawie przygotowanych szczegółowych kryteriów.

Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

I miejsce zajęła drużyna ze SP nr 8 w składzie: Lena Ciepły klasa z klasy VII d, Antoni Cholajda z klasy klasa VIII b i Krzysztof Wyglądacz z klasy VII c.

II miejsce zajął zespół ze SP nr 2 - Emilia Kopaczyńska, Agnieszka Murawska, Hanna Woźniak.

III miejsce otrzymała drużyna ze SP nr 3 - Nikodem Bieroński, Wiktor Wilgosiewicz, Dawid Woźniak.

Uczniowie uczestniczący w w/w konkursie otrzymali nagrody książkowe i pamiątkowe dyplomy. Konkurs przygotowały i przeprowadziły Panie - Edyta Jakubowska, Brygida Baranowska i Małgorzata Wyskiel.