Miejskie Przedszkole nr 1 w Oławie

Zabawy ze sztuką...

...w grupie VIII.

Dzieci z grupy VIII realizują ogólnopolski projekt edukacyjny „Zabawa sztuką”. Projekt ma na celu wspomaganie rozwoju dzieci, odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu wiary we własne możliwości. Dzieci wykonały
„kij deszczowy”, który ozdobiły zgodnie z założeniami sztuki aborygeńskiej. Podczas zajęć poznały także kierunekw sztuce pt. „Op-art.”, którego głównym celem jest oddziaływanie na wzrok. Dzieci za pomocą białej kartki, kolorowych farb i słomki do picia, stworzyły swoje abstrakcyjne dzieła. Dowiedziały się także kim był francuski malarz słynący z mocnych kolorów i geometrycznych kształtów- Robert Delaunay. Dzieci zainspirowane jego dziełami, wykonały swoje dzieło- zakładkę do książki, złożoną tylko i wyłącznie z samych kolorowych kół (jednej figury geometrycznej).