Miejskie Przedszkole nr 1 w Oławie

Czyste powietrze wokół nas...

...edukacyjny program antytytoniowy.

Przedszkolaki brały udział w programie antytytoniowym „Czyste powietrze wokół nas”. Grupy Starszaków realizowały zadania związane z tym programem.  Każdego dnia wykonywały inne zadania. Na początku dzieci zostały zapoznane z prezentacją multimedialną, której treść dotyczyła rodzajów dymów i palenia papierosów. Następnie dzieci wykonały medale, które potem miały zabrać do domu i powiesić na drzwiach swojego pokoju. Uczestniczyły również w wycieczce wokół przedszkola obserwując domy, kominy, samochody, ludzi, po czym razem z nauczycielką rozmawiały na temat szkodliwości dymu papierosowego i nie tylko. Przedszkolaki dowiedziały się również jak dbać o środowisko i zmniejszyć emisję szkodliwych dymów.