Miejskie Przedszkole nr 1 w Oławie

Magiczny Teatr Muzyczny...

...poznajemy tajniki teatru.

16.04.2024r. odbyła się wycieczka starszaków do Magicznego Teatru Muzycznego we Wrocławiu, który jest jedynym w Polsce edukacyjnym teatrem interaktywnym. Celem wycieczki było między innymi rozbudzanie zainteresowania kulturą oraz wyzwalanie pozytywnych uczuć i emocji. Dzieci dowiedziały się jak bezpiecznie podróżować autokarem oraz poznały zasady prawidłowego zachowania się w teatrze. Przedszkolaki miały okazję poznać tajniki teatru, jego elementy i na żywo obcować ze sztuką teatralną. Obejrzały spektakl pt. "Wielkie przesłuchanie, czyli konkurs talentów", w którym miały okazję wziąć udział. Dzieci poznały rodzaje sztuk teatralnych, lalek teatralnych, miały bezpośredni kontakt z aktorem i muzyką na żywo.  Pomysłowa, scenografia, barwne kostiumy, efekty świetlne, wspaniała muzyka, a przede wszystkim świetna gra aktorów spowodowały, że przedszkolaki z zaciekawieniem oglądały widowisko i aktywnie się w nie włączały.