Miejskie Przedszkole nr 1 w Oławie

Jasełka w grupie VII

Świąteczny występ i zajęcia otwarte dla rodziców.

A więc w drogę! Gwiazda jasno świeci, więc nie zabłądzimy
i chociaż noc ciemna – do Betlejem trafimy.
Pokłonimy się Jezusowi, podarunki damy
i kolędę w ten radosny czas zaśpiewamy.

Grudzień to czas, kiedy wszyscy gdzieś się spieszą, to najczęściej czas zamieszania, przedświątecznych zakupów, a nasze przedszkolaki pokazały, że można inaczej, że można zatrzymać wszystkich choć na chwilę. I dlatego też dzieci z grupy VII wraz ze swoimi nauczycielkami zaprosiły rodziców na spotkanie bożonarodzeniowe, na którym w pięknych strojach wcieliły się
w swoje role (krasnoludków, postaci z baśni, zwierzątek leśnych, anioła) i poszukiwały zaginionej gwiazdy betlejemskiej, a towarzyszyło temu śpiewanie kolęd i pastorałek. Udział w jasełkach był dla naszych przedszkolaków ogromnym przeżyciem, można to było odczuć już podczas występu dzieci, które z dużym zaangażowaniem odgrywały swoje role, ale przede wszystkim przeżywały pełną rodzinnego ciepła, nadchodzącą magię świąt Bożego Narodzenia.