Miejskie Przedszkole nr 1 w Oławie

Światowy Dzień Pluszowego Misia w grupie III

Duże, małe, kolorowe, puchate i mięciutkie misie, ,,przybyły” ze swoimi właścicielami do przedszkola, aby bawić się, świętować i uczyć.

W dniu 25.11.2016r. przedszkolaki z grupy III uczestniczyły w obchodach z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. Tego dnia, każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim małym lub dużym przyjacielem – Misiem. A każdy był piękny i wyjątkowy.

Uroczysty dzień rozpoczął się od zaprezentowania swojego misia kolegom.

Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy. Poznały historię święta, słuchały  bajek
o misiach, bawiły się przy piosenkach: „Niedźwiadek”, ,,Jadą, jadą misie” i „Stary niedźwiedź”. Dzieci uczestniczyły w tym dniu w misiowych tańcach i zgadywankach. Wykonały prace plastyczne
i przygotowały „misiowy przysmak”. Samodzielnie przygotowany miodowy deserek smakował wszystkim dzieciom.

Ten dzień w przedszkolu pełen był uśmiechu i radości.