Miejskie Przedszkole nr 1 w Oławie

Spotkanie z Panią Agnieszką Gil

Realizacja projektu ,,Książka i ja''.

W ramach projektu „Książka i ja” do naszego przedszkola przyjechała wrocławska pisarka książek dla dzieci i młodzieży Agnieszka Gil. Podczas spotkania autorka opowiadała o początkach swojej kariery pisarskiej, o „Przygodzie na basenie”, która była jej debiutem literackim, opublikowanym
w antologii Wesołe historie.  Dzieci miały również okazję wysłuchać czytanych przez autorkę fragmentów z jej książek oraz brać udział w zabawie w kalambury, gdzie ochotnicy za pomocą gestów musieli przedstawić tytuł swojej ulubionej książki. Następnie  pisarka zainicjowała opowiadanie historii, do której każde dziecko mogło dodać swój fragment i dzięki temu stworzyliśmy krótkie opowiadanie o pani pisarce, która spotkała w Oławie krokodyla. Po żywiołowym i bardzo  sympatycznym spotkaniu nadszedł czas na pytania od dzieci, które przede wszystkim dotyczyły jej życia prywatnego oraz  twórczości.

Dzięki naszemu projektowi przedszkolaki już dobrze wiedzą, że przebywanie z ulubioną książką jest bardzo ważną i pożądaną formą spędzania wolnego czasu, a kontakt z literaturą  rozwija osobowość, poszerza możliwości poznania świata, pozwala przeżywać, ciekawe przygody i odkrywać tajemnice, a przy okazji uczy odróżniać to, co jest dobre, od tego co złe.