Miejskie Przedszkole nr 1 w Oławie

Kolorowe kanapki

Zajęcia kulinarne w grupie VI.

Przedszkolaki podjęły wielkie wyzwanie – same miały przygotować dla siebie kanapki. Przyniosły do przedszkola potrzebne produkty. Na początku dzieci dowiedziały się jak ważna jest zbilansowana dieta, bogata w produkty zbożowe i 5 porcji warzyw, owoców i soków. Przypomniały sobie zasady bezpieczeństwa, których należy przestrzegać podczas posługiwania się nożem.
Po starannym umyciu rąk, założeniu fartuszków  i przygotowaniu stanowisk wszyscy zabrali się do pracy. Dzieci samodzielnie smarowały pieczywo masłem, a następnie układały na kromkach wybrane przez siebie produkty. Można śmiało powiedzieć, że zadanie wykonały doskonale. Okazało się, że dzieci jednak lubią warzywa, a najlepiej smakują im kanapki zrobione własnoręcznie, które wyglądały pięknie, kolorowo i zawierały mnóstwo witamin. Nawet  największe niejadki zjadły swoją porcję  z apetytem.