Miejskie Przedszkole nr 1 w Oławie

Wycieczka dzieci z grupy VII do Wrocławia

Kwiecień plecień, bo przeplata trochę teatralnej magii, trochę ogrodowego lata…

Grupa VII w ramach wrocławskiego projektu „Szkoła w Mieście” i projektu „Tajemnice teatru” tym razem udała się do Teatru Lalek we Wrocławiu, gdzie uczestniczyła w warsztatach, które miały na celu ukazanie teatru jako tego niezwykłego, magicznego miejsca, w którym zaczarowana jest każda chwila, w którym rządzi świat lalek. Dzieci zobaczyły przestrzeń teatru od tej strony, która na ogół jest niedostępna dla szerszej widowni i przede wszystkim zobaczyły z bliska teatralne lalki. To, co było najważniejsze dla naszych odkrywców, mogły dotknąć lalki, poznać ich budowę, sposoby animacji poszczególnych rodzajów lalek i wypróbować samodzielnie trudnej sztuki animacji.

Wyjazd do Wrocławia połączony był również z wizytą w ogrodzie botanicznym, który o tej porze roku jest wyjątkowo piękny. Po tak długiej przerwie zimowej nasze przedszkolaki zostały wprowadzone w fascynujący świat roślin, które budzą się do życia.