Miejskie Przedszkole nr 1 w Oławie

Laureaci Konkursu plastycznego...

...,,Dolny Śląsk - patriotyzm lokalnie malowany''.

Z okazji Dolnośląskich Dni Pionierów Osadnictwa na Ziemiach Zachodnich, Wydział Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego zorganizował konkurs pt. Dolny Śląsk - patriotyzm lokalnie malowany. Realizator konkursu - Dolnośląska Biblioteka Pedagogiczna we Wrocławiu wraz z filiami. Konkurs skierowany był do dzieci w wieku przedszkolnym oraz uczniów klas 1-7, którego głównym zamierzeniem było:

• pogłębienie wiedzy o Dolnym Śląsku,

• kształtowanie poczucia tożsamości narodowej i rozumienia patriotyzmu w swoich "małych ojczyznach" (regionie, mieście),

• budowanie i kształtowanie postaw patriotycznych dzieci w kontekście dziedzictwa kulturowego regionu.

Z Miejskiego Przedszkola nr 1 udział w konkursie wziął Fabian Pomiankiewicz, który pod okiem Pani Agnieszki Bosak wykonał pracę plastyczną pt. ,,Syzyfki'' oraz Marcelina Janiak, która wykonała pracę pt. ,,Oława - moje miasto'' pod kierunkiem Pani Joanny Kindziuk i Pani Kingi Leśkiewicz.

Fabian Pomiankiewicz w konkursie zajął II miejsce.Marcelina Janiak otrzymała wyróżnienie.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.