Miejskie Przedszkole nr 1 w Oławie

Międzyprzedszkolny konkurs plastyczny...

...o tematyce ekologicznej.

26 kwietnia w Miejskim Przedszkolu nr 1 w Oławie, odbył się Międzyprzedszkolny konkurs plastyczny, którego organizatorkami były Pani Kinga Leśkiewicz i Pani Joanna Kindziuk. Spotkanie rozpoczął występ dzieci z grupy V, które przedstawiły inscenizację do wiersza ,,Krasnal'' i zaśpiewały piosenkę ,,Ziemia, wyspa zielona''. Po części artystycznej do pracy zabrali się przedstawiciele z wszystkich Miejskich Przedszkoli i Niepublicznego Przedszkola ,,Kredka'' w Oławie. Zadaniem dzieci było wykonanie eko-plakatu pt. ,,Dbamy o środowisko'' z odpadów tj. rolki po papierze toaletowym, butelki, zakrętki, gazety, puszki itp. Celem konkursu było rozwijanie wrażliwości ekologicznej i artystycznej dzieci. Wszystkie przedszkola otrzymały pamiątkowy dyplom a każdy uczestnik konkursu otrzymał nagrodę rzeczową ufundowaną przez Burimstrza Miasta Oława. Po spotkaniu, w holu Miejskiego Przedszkola nr 1 utworzono galerię z pracami.