Miejskie Przedszkole nr 1 w Oławie

Narodowe Forum Muzyki we Wrocławiu

Filharmonia dla młodych | Amerykanin w Paryżu, czyli jazzowe rytmy w muzyce symfonicznej.

23 maja dzieci z grupy VI wybrały się na wycieczkę do Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu na koncert pt. ,,Amerykanin w Paryżu, czyli jazzowe rytmy w muzyce symfonicznej.'' Program przybliżył dzieciom tajniki muzyki klasycznej. Oprócz najznakomitszych utworów Gershwina, repertuar zawierał Tańce symfoniczne Leonarda Bernsteina, stanowiące mistrzowskie połączenie dwóch estetyk muzycznych – jazzu i klasyki.

Ideą koncertu było uwrażliwienie młodego słuchacza na różnorodność prądów i gatunków muzycznych, zainteresowanie tematyką instrumentacji utworu oraz próba wychwycenia rytmów, które decydują o rozrywkowym charakterze wykonywanych dzieł. Bohaterem  spotkania była  orkiestra NFM Filharmonia Wrocławska pod dyrekcją Radosława Labahuy.

źródło : http://www.nfm.wroclaw.pl/component/nfmcalendar/event/6082