Miejskie Przedszkole nr 1 w Oławie

Dorota Gellner
,,Karnawał''

Już KARNAWAŁ włożył maskę,
drzwi otworzył z hukiem, z trzaskiem!
Wpadł jak wicher do pokoju!
W czym?
W karnawalowym stroju!

- Cześć!
Przybiegłem w odwiedziny!
Mam wstążeczki i cekiny,
nut wesołych dwie kieszenie
i do tańca ZAPROSZENIE!

24 stycznia odbył się bal karnawałowy. Tego dnia  już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci dumnie prezentowały swoje stroje, bohaterów znanych i lubianych bajek. W salach przedszkolnych można było spotkać: wróżki, czarownice, królewny, syrenki,  biedronki, rycerzy, piratów, policjantów, batmanów oraz wiele, wiele innych ciekawych i barwnych postaci.

Sala przedszkolna zamieniała się w salę balową, co nadało wyjątkowy i niepowtarzalny klimat. Zabawę poprawadził wodzirej a rytmiczna muzyka zachęcała do tańca i wspólnej zabawy.

Przed rozpoczęciem zabawy odbyła się sesja zdjęciowa a w przerwie na odpoczynek,
w poszczególnych grupach zorganizowane zostały da dzieci słodkie poczęstunki. Roześmiane buzie dzieci świadczyły o tym, że wszyscy świetnie się bawili.