Miejskie Przedszkole nr 1 w Oławie

Szkolne Przygody Gangu Swojaków...

...program edukacyjny.

Grupa VIII wyruszyła w niezwykłą przygodę Gangu Swojaków. W codziennej zabawie towarzyszyły przedszkolakom Swojaki o imionach: bocian Bolek, żółw Zenek, sikorka Sonia, raczek Romek, meduza Milena i wiewiórka Wiola.
Dzieci zapoznały się również z szóstką pozostałych gatunków, o które trzeba szczególnie dbać, gdyż są zagrożone. Utrwalając swoją wiedzę, przedszkolaki wykonały plakat - mapę przedstawiającą Polskę, a na niej miejsca występowania tych wspaniałych gatunków. Żubry, jeże, morświny, wilki, sowy, a nawet ryś zagościli w grupie VIII na dobre.
Ponadto dzieci nauczyły się piosenki konkursowej wkładając w nią mnóstwo zaangażowania. Program, w którym przedszkolaki wzięły udział pokazuje jak żyć w zgodzie z naturą i jak należy o nią dbać. Zachęca młode pokolenie do spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu.