Miejskie Przedszkole nr 1 w Oławie

Światowy Dzień Pluszowego Misia...

... w Miejskim Przedszkolu nr 1 w Oławie.

Miś pluszowy, miś kudłaty,
Biały, czarny lub łaciaty.
Wszystkie Misie my kochamy
Bo ich święto dzisiaj mamy.

Jak co roku w listopadzie obchodzimy Święto Pluszowego Misia. Od bardzo dawna po dzień dzisiejszy miś jest przytulanką i przyjacielem dzieci. Jest symbolem dobra, miłości, ciepła, łagodności i opiekuńczości, czyli tego, czego jako ludzie bardzo potrzebujemy i pragniemy. Mimo coraz nowocześniejszych i atrakcyjniejszych zabawek, moda na misia nie przemija. W tym dniu w każdej grupie w przedszkolu zawitał ten wyjątkowy gość. Dzieci poznały historię powstania pluszaków. Nie zabrakło tańców, wierszy i piosenek o tematyce misiowej. Przedszkolaki poznały także przeróżne bajki, których głównymi bohaterami są misie. Dzieci wykonały także ciekawe prace plastyczne ukazujące kolorowe misie. Wszystkie dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w przygotowanych zabawach, a w całym przedszkolu panowałą miła i radosna atmosfera.
Podsumowaniem tego święta było wzięcie udziału w happeningu zorganizowanym przez Miejskie Przedszkole nr 4
w Oławie. Polegał on na wykonaniu kilku zadań i ćwiczeń przygotowanych przez tamtejsze przedszkole, jak również obejrzeniu kilku inscenizacji. W ramach happeningu dzieci ze starszych grup wzieły także udział w konkursie plastycznym.

I miejsce - David Partyka gr. VII

Wyróżnienie - Kacper Kusiak gr. VI