Miejskie Przedszkole nr 1 w Oławie

Imieniny: Augusta, Gizeli

Realizacja programu...

...,,Akademia Kici Koci''.

W  grudniu dzieci uczestniczyły w programie edukacyjnym „ Akademia Kici Koci.” Bardzo chętnie brały udział w zajęciach, gdyż bohaterką wszystkich przygód była ich ulubiona Kicia Kocia.

Podczas realizacji programu dzieci dowiedziały się co to jest przyjaźń i dlaczego jest tak ważna w życiu każdego człowieka. Nauczyły się rozpoznawać i kontrolować swoje emocje i uczucia. Kicia Kocia nauczyła także przedszkolaki jak należy dbać o naszą planetę, jak należy segregować śmieci i  jak można ponownie wykorzystać wyrzucane odpady. Dzieci przygotowały witaminowe przyjęcie, rozpoznawały owoce i warzywa, jadły witaminowe musy oraz  własnoręcznie wykonały owocowe szaszłyki. Na koniec przedszkolaki wyczarowały śnieg, z którego powstały cudne bałwanki i inne ciekawe śnieżne formy. Ponieważ nastał okres świąteczny nie mogło również zabraknąć świątecznego akcentu. Dzieci samodzielnie wykonały, ozdobiły i oczywiście zjadły pyszne pierniczki. Radości i emocji nie było końca. Czekamy z niecierpliwością na kolejny rok i kolejne przygody Kici Koci.