Miejskie Przedszkole nr 1 w Oławie

Ogródek przedszkolny

W ramach edukacji przyrodniczo - ekologicznej, obok placu zabaw stanęły ogródki dla każdej z grup przedszkolnych.  Zadaniem dzieci jest dbanie o  posadzone i posiane przez siebie warzywa, owoce i kwiaty.

Cele utworzenia ogórdków przedszkolonych:

• Poszerzanie wiedzy dzieci z zakresu budowy, etapów rozwoju i warunków życia roślin.
  • Kształtowanie u dzieci postaw ekologicznych poprzez stosowanie atrakcyjnych form edukacji.
  • Wykorzystanie ogrodu przedszkolnego jako bazy sprzyjającej poszerzaniu wiedzy oraz umiejętności dzieci w zakresie wielozmysłowego poznania otaczającej nas przyrody.

Prowadzenie w ogrodzie hodowli i obserwacji różnorodnych roślin, pielęgnacja rabatek kwiatowych,  uprawianie warzyw i owoców  w znacznym stopniu przyczyni się do wzrostu u dzieci odpowiednich zachowań wobec przyrody.