Miejskie Przedszkole nr 1 w Oławie

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka...

...działamy razem z UNICEF!

20 listopada to wyjątkowy dzień – rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Jest to moment, w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa. Ważnym elementem wychowania przedszkolnego jest kształtowanie
u dzieci świadomości ich własnych praw, uczenie poszanowania praw innych i radzenie sobie w sytuacjach naruszania własnych praw. Dzieci w tym dniu przyszły ubrane na niebiesko, jako symbol solidarności ze wszystkimi dziećmi na świecie, również tymi, których prawa nie są przestrzegane. We wszystkich grupach  zostały  przeprowadzone  zajęcia o prawach dziecka z wykorzystaniem ciekawych materiałów edukacyjnych, również tych proponowanych przez organizację UNICEF stojącą na straży praw dziecka. Dzieci podczas zajęć poznały swoje prawa, dowiedziały się czym jest Konwencja Praw Dziecka, poznały organizacje, do których można zwrócić się po pomoc w sytuacji łamania praw dziecka. Podczas zajęć dzieci wykonywały prace plastyczne związane z obchodzonym świętem. Przedszkolaki dowiedziały się również, że oprócz praw mają też swoje obowiązki, które także poznały.