Miejskie Przedszkole nr 1 w Oławie

Imieniny: Agnieszki, Magdaleny

Międzyprzedszkolny Turniej Wiedzy o Ruchu Drogowym

,,Bezpieczny przedszkolak''.

15 listopada odbył się organizowany przez naszą placówkę Międzyprzedszkolny Turniej Wiedzy
o Ruchu Drogowym pt. „Bezpieczny przedszkolak”.

W turnieju wzięły udział reprezentacje ze wszystkich oławskich publicznych przedszkoli, oraz dzieci
z Niepublicznego Przedszkola ,,Kredka'' z Oławy. Celem konkursu było utrwalenie wiedzy dotyczącej znajomości podstawowych zasad ruchu drogowego, rozwijanie umiejętności efektywnego współdziałania w grupie oraz integracja środowisk przedszkolnych.

W konkurencjach dzieci wykazały się wiedzą na temat zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym: nazywały znaki drogowe, rozwiązywały quizy, utrwalały znajomość numerów alarmowych. Wszystkie dzieci biorące udział w turnieju otrzymały drobne upominki oraz pamiątkowe dyplomy ufundowane przez Burmistrza Miasta Oława -Tomasza Frischmanna oraz firma Autoliv. Nagrody wręczone zostały przez Wicedyrektora Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Oławie - Barbarę Orzechowską. Na turnieju mieliśmy przyjemność gościć Dyrektorów publicznych przedszkoli oraz Dyrektora Niepublicznego Przedszkola ,,Kredka'' w Oławie. Organizacją zajęły się Pani Agnieszka Bosak i Pani Kinga Leśkiewicz.