Miejskie Przedszkole nr 1 w Oławie

Zabawy z gliną ...

... zajęcia ceramiczne  w grupie VII.

Glina to magiczna masa
i ubrudzi Cię do pasa.
Z niej ulepisz kubki, dzbanki
i do gotowania garnki.

W grupie VII odbyły się zajęcia, podczas których dzieci poznały właściwości gliny i pasku. Dowiedziały się gdzie i w jakim celu się je wykorzystuje. Podczas zajęć przedszkolaki dowiedziały się, że glina to rodzaj skały, którą można spotkać pod ziemią. Jest ona materiałem stosowanym do budowy domów, wyrabiana garnków, rzeźbienia. Zajęcia pełne twórczej aktywności dały dużo radości i satysfakcji dzieciom. Przedszkolaki z ogromnym zapałem ugniatały kawałki gliny tak, aby uformować z nich swoje własne miseczki. Kiedy gliniane miski wyschły, dzieci pokolorowały je według własnego pomysłu. Sama zabawa gliną była dla dzieci przyjemnością, a kiedy zaczęły powstawać małe arcydzieła, dzieci były zachwycone, co widać na załączonych poniżej zdjęciach.