Powitanie Wiosny

II Szkolny Przegląd Piosenki Wiosennej

Zgodnie z zapowiedziami koniec zimy miał być ciepły i pogodny, natomiast od 20 marca przewidywano poważne ochłodzenie. Na szczęście te prognozy się nie potwierdziły. W piątek wcale nie było mroźno i deszczowo, wręcz przeciwnie- po prostu ciepło. Zaćmienie Słońca wywołało wprawdzie dziwne zjawisko i przez jakiś czas wydawało się, że jest jednocześnie pochmurno i pogodnie, ale już w południe promienie słoneczne grzały i świeciły pełnym blaskiem.
Może to nasi najmłodsi uczniowie swoimi wiosennymi śpiewami oczarowali, zaczarowali, wyczarowali Panią Wiosnę? Dzieci pięknie się na tę okoliczność ubrały. Całe klasy były jak czerwone, żółte, zielone lub niebieskie plamy. Uczestnicy festiwalu doskonale radzili sobie z zagadkami o tematyce wiosennej, pięknie śpiewali, tańczyli, pląsali, skakali, radośnie wymachując widzom i Wiośnie na powitanie. I wbrew wcześniejszym zapowiedziom pierwszy dzień kalendarzowej wiosny był również zadziwiająco pogodny.
Zdarzą się jeszcze chłodne, pochmurne, ponure, deszczowe chwile ( bo taka była pierwsza wiosenna niedziela), ale nie ulega wątpliwości, że ...

Wiosennieje

Krótsze noce, szybciej dnieje-

Już świat cały

Wiosennieje.

Wzbiera rzeka, słońce grzeje-

Lód się kruszy

I topnieje.

Gawron kracze, gil się śmieje-

Marzec w parku

Kwiatki sieje.

Mama ziewa:- Co się dzieje?

- Wstawaj, mamo,

Wiosennieje!