Apel

Wszystkich przybyłych na uroczystość 30-lecia naszej szkoły powitała pani dyrektor Barbara Jarocka oraz wicedyrektor Brygida Baranowska wraz z Jackiem Żydło. Można było usłyszeć stwierdzenie, że jubileusze to piękna okazja do wspomnień. „ Czas je porządkuje, przydaje blasku,
a nieraz sprawia, iż umykają, ale na szczęście to, co najlepsze, zawsze pozostaje we wdzięcznej pamięci.” Pani dyrektor zauważyła, iż od roku 1984 szkoła jest świadkiem historii pisanej przez nauczycieli, uczniów, pracowników administracji i obsługi oraz rodziców. Każdy ma tu szczególne miejsce, bo ofiarował „ Ósemce” cząstkę swojego życia. Dotyczyło to m.in. osób kierujących placówką. Fakt, że zaszczycili nas swoją obecnością pani dyrektor Maria Masio, pani dyrektor Ewa Sosnowska, pan wicedyrektor Antoni Diakowski, pani wicedyrektor Maria Szwed oraz pani wicedyrektor Józefa Pill, stał się niewątpliwym powodem do zadowolenia i dodał powagi wydarzeniu.

Uczestnicy spotkania usłyszeli liczne podziękowania m.in. za to, że zechcieli skorzystać
z zaproszenia, za pracę i serca otwarte na dobro dzieci, za pomoc w realizacji szkolnych planów
i przedsięwzięć.
Z okazji Jubileuszu pani dyrektor życzyła wszystkim natchnienia i ciągle młodego ducha.

Szanowni Goście odwzajemnili życzenia. Były ciepłe słowa, kwiaty, prezenty. Jak zwykle szczególnie przyjemne okazały się występy obecnych, a nawet byłych uczniów. Udowodnili, że nie brakuje im zdolności. Publiczność mogła usłyszeć wiersz o szkole w wykonaniu samego autora -Jakuba Ciecierskiego. Maluszki zachwyciły piosenką o „Ósemce” napisaną specjalnie na tę okazję. Wyjątkowe umiejętności zaprezentowali uczniowie, którzy swoje pasje rozwijają na zajęciach pozalekcyjnych w szkole i poza nią. Był taniec towarzyski i nowoczesny, balet, pokaz gimnastyczny, solowe śpiewy. Miłośnicy jojo i kostki Rubika popisali się nieprzeciętną zręcznością. Powszechny zachwyt wzbudziła młodziutka skrzypaczka, Małgosia Pasierbska, której akompaniowała siostra będąca absolwentką naszej szkoły.
30-lecie szkoły stało się okazją do spotkań i rozmów przy ciastku, kawie i herbacie,
a wspominaniu dodatkowo sprzyjała okolicznościowa wystawa znajdująca się na łączniku.