Festiwal Literatury dla Dzieci

29 maja redaktorzy gazety szkolnej, łącznicy biblioteczni, członkowie Klubu Książki, laureaci konkursów czytelniczych oraz miłośnicy kryminałów i powieści science–fiction wzięli udział  w spotkaniu z  Rafałem Kosikiem – autorem cyklu książek „Felix, Net i Nika” –  które odbyło się we Wrocławskim Centrum Konferencyjnym w ramach II edycji Festiwalu Literatury dla Dzieci.

Pisarz opowiadał o swojej nowej książce i z uwagą słuchał pomysłów młodych czytelników na nowe wątki, a potem cierpliwie odpowiadał na wszystkie pytania i wpisywał dedykacje do książek. Uczestnicy spotkania otrzymali książeczki z fragmentami utworów „Amelia i Kuba. Kuba i Amelia”, „Felix Net i Nika oraz Koszmarna Podróż”.

Podczas wycieczki uczniowie mieli również okazję odwiedzić Targi Książki dla Dzieci i Młodzieży „Dobre Strony”, obejrzeć wystawę rzeźb Józefa Wilkonia, wziąć udział w warsztatach plastycznych i kursie pierwszej pomocy.

Informacje o tegorocznym Festiwalu Literatury dla Dzieci  i zdjęcia ze spotkania znajdziecie także na stronie http://fldd.pl/2015/aktualnosci/id,263-dzien_trzeci_we.html