"Z książki na ekran"

19 stycznia członkowie Koła Przyjaciół Książki i łącznicy biblioteczni wybrali się do Centrum Sztuki w Oławie na warsztaty medialne „Z książki na ekran”.

W związku z udziałem naszej szkoły w Ogólnopolskim Interdyscyplinarnym Programie Edukacji Medialnej „KinoSzkoła”, członkowie Koła Przyjaciół Książki i łącznicy biblioteczni  wybrali się do Centrum Sztuki w Oławie na warsztaty medialne „Z książki na ekran”. Spotkanie prowadził pan Łukasz Nieradko, który zdradził uczniom tajniki adaptacji filmowej. Uczestnicy spotkania rozmawiali o znanych ekranizacjach utworów literackich, różnicach między książką a filmem, bawili się w kadrowanie oraz rysowali storyboardy (scenorysy – rysunki poszczególnych kadrów) do fragmentu „Pinokia”. Potem porównywali swoje pomysły z filmową realizacją – fabularną i animowaną. Zajęcia spełniły oczekiwania zarówno miłośników literatury jak i kinomanów.